Vinařství PekárekNaše vína

V portfoliu vinařství Pekárek najdete okolo dvaceti vzorků převážně svěžích bílých vín.
Specializujeme se na sladší a přívlastková vína, která ocení především gurmáni a skuteční
milovníci vinné kultury.


Rozvoz vína po celé ČR

Rozvoz vína po celé ČR

Od 1. 3. 2019 máme novinku, a to je rozvoz vín ZDARMA po celé České republice v minimálním množství 50 lahví dle vašeho výběru. Doručení by mělo proběhnout do 10 dnů.

Objednávejte přes kontaktní formulář, e-mailem nebo na telefonu 606 467 525.

Chardonnay

Chardonnay

Svěží chuť a vůně čerstvě natrhaných květin, zelených jablek a citrusů odrůdy Chardonnay se hodí ke stejně lehké středomořské kuchyni – bílému masu, mořským plodům a těstovinám. Vyzrálou lahev doporučujeme i ke zvěřině.

Sauvignon

Sauvignon

Travnaté, kopřivové či paprikové tóny odrůdy Sauvignon okouzlí vaše smysly. Toto svěží víno se hodí k jemným kozím sýrům, smetanovým omáčkám a sladkým dezertům. Vyzrálejší ročníky pak k vařené šunce nebo těstovinám s výraznějším sýrem.

Hibernal

Hibernal

Převážně výrazné ovoce typu černého rybízu, angreštu, ananasu nebo jemné květinové tóny ucítíte po doušku Hibernalu. Párujte jej jako výrazný doplněk netradičních předkrmů, ryb nebo mořských plodů. Sladší výběry se hodí k výraznějším dezertům.

Ryzlink
Rýnský

Ryzlink Rýnský

Příjemné tóny broskve, zeleného i žlutého jablka, pomeranče nebo citronové kůry v chuti i vůni Ryzlinku rýnského skvěle doplní pokrmy obsahující tučnější maso a uzené, nebo naopak lehčí úpravy ryb a drůbeže.

Ryzlink
vlašský

Ryzlink vlašský

Poněkud exoticky může působit grapefruit, červený rybíz, angrešt, kytice lučního kvítí a rozinky ve sklenici Ryzlinku vlašského. Skvěle doplní prostší zeleninová jídla, svačiny s paštikou, šunkou nebo starou dobrou vepřovou pečeni.

Neuburské

Neuburské

Výrazná odrůda Neuburského vás překvapí chutí a vůni ořechů a malin s dozvukem smetany. Hodí se k pečeným úpravám drůbežího masa, drůbežím paštikám, ale i k doplnění chuti výraznější klobásy nebo guláše.

Zweigeltrebe rosé

Zweigeltrebe rosé

V divoké chuti a vůni odrůdy Zweigeltreibe ucítíte višňový kompot a lesní ovoce. Proto se příjemně hodí k úpravám jemně kořeněných libových mas s ovocnou omáčkou, nebo exkluzivním jemným i vyzrálým jakostním sýrům.

Savilon

Savilon

V odrůdě podobné Sauvignonu objevíte vůně hluchavky, angreštu, broskve nebo medu. Chuť skrývá tóny broskve, angreštu, u výběrů pak meruňky nebo ananasu. Víno je charakteristické svými pikantními kyselinkami, hodí se proto zejména jako aperitiv.

Solaris

Solaris

Tóny ovoce, čerstvě natrhaných květů, muškátu, lískového oříšku nebo ananasu objevíte v chuťově plné, kvalitní odrůdě jménem Solaris. Vysoký obsah zbytkového cukru a dostatečná acidita z něj dělají ideální volbu k přípitku, drůbeži nebo dezertu nakonec.

Sylvánské
zelené

Sylvánské zelené

Starobylá středoevropská odrůda Sylvánského zeleného vás nadchne jemnými vůněmi bylinek, pomeranče, zeleného a žlutého jablka a chutí citrusů nebo banánů. Příjemně doplní neutrální úpravy masa a smetanových omáček.

Pálava

Pálava

Velmi oblíbená odrůda Pálavy v sobě skrývá tóny exotického koření, muškátu, vanilky nebo mandarinek. Ideálně doplní výrazně kořeněná jídla, paštiky, sladší úpravy masa nebo obloženou mísu kvalitních jemných sýrů s olivami.

Děvín

Děvín

Tuto chuťově plnou odrůdu poznáte po vůni rozkvetlé růže, muškátového oříšku nebo právě uzrálé meruňky. Jemně kořenitá chuť vybízí ke kombinaci s masitými pokrmy s omáčkami. Polosladkou lahev otevřete k výběrovým sýrům nebo výraznějšímu dezertu.

Kerner

Kerner

Víno pro vaši slavnostní tabuli má jméno Kerner. Svou vůní po muškátu a lípě se velmi podobá Ryzlinku rýnskému. V chuti naleznete vyrovnané tóny medu s příjemně robustní dochutí másla. Hodí se k předkrmům, telecímu, plodům moře nebo ke sladkému dezertu na závěr.