Vinařství PekárekO vinařství

Jaký je příběh našeho vinařství?
Proč jsme se rozhodli odstoupit od skupování hroznů od okolních pěstitelů
a začali sázet vlastní řádky vinné révy?


Kdo jsme

Kdo jsme

Jsme otec se synem. Odjakživa skvělý tým, který staví na bohatých zkušenostech svých otců i těch jejich. Pocházíme z vinařské obce Jaroslavice. Místní vína se vždy držely na samotné špici tuzemské produkce, v poslední době však začaly být lehce opomíjeny. To nám nedalo a rozhodli jsme se víno z Jaroslavic opět dovést na výsluní, představit náročným gurmánům a ověnčit jeho lahve cennými medailemi z tuzemských i mezinárodních soutěží.

Naše vinice

Už když jsme na sklonku léta 2012, vybírali ty nejlepší hrozny okolních pěstitelů, hlodala nám v hlavách myšlenka stát se nezávislými na postupy ostatních a založit vinici vlastní. A tak jsme se do toho dali. V tom samém roce jsme na viniční trati “Na zámku” slavnostně zastrčili do země první hlavy révy, sedli si na svah a přáli si, aby jejich kořeny zapustily co nejhlouběji. V roce 2015 jsme rozšířili celkovou plochu o viniční tratě “Na vinicích” a “Motol” již na 7 hektarů a došlo nám, že naše sny se staly skutečností.

  • O vinařství
  • O vinařství
  • O vinařství

Historie

Dříve...

Rodina Pekárků se v podoblasti Slovácké a Znojemské zabývá vinařstvím po 4 dlouhé generace nazpět.

Dříve...

2012

Miloš Pekárek sází první vlastní révu ve viniční trati “Na zámku” o celkově výměře 0,2 ha.

2012

2014

Stavíme zcela nový degustační sklep.

2014

2015

Ve viniční tratích “Na vinicích” a “Motol” vysazujeme další vinice, tentokrát již o výměře 6 ha, čímž se stáváme největším pěstitelem vína v katastru vinařské obce Jaroslavice. Domovem naší výroby se stává nově zakoupený výrobní sklep ve vyhlášené sklepní ulici Znojemská.

2015

2016

Pořizujeme novou, moderní technologii pro výrobu ještě lepšího a kvalitnějího vína. Nejmladší Tomáš se rozhodl stát titulovaným odborníkem, proto nastupuje na Mendelovu univerzitu v Brně, obor “Vinohradnictví a vinařství”.

2016

Dále...

V dalších letech plánujeme výsadbu cca 15 ha vinic, a to pouze v katastru domovské vinařské obce Jaroslavice.

Dále...